Návrat lososů

Není to dávno, co lososi běžně obývali české řeky

Člověk intenzivním lovem, stavbami vodních děl a znečišťováním tyto původní obyvatele vyhubil. Nyní lososi dostávají druhou šanci. Díky adoptivním rodičům.

Chci vědět více

Firemní partneři a dárci

Jan Heran - 2H

- děčínská firma s celorepublikovou působností, podnikající v oblasti IT, známá taktéž jako HP Děčín, je dlouhodobým partnerem národního parku České Švýcarsko a podporuje jej v širokém spektru aktivit, od podpory party nadšenců strajících se o kulturní památku Dolský Mlýn až po propagaci NPČŠ na firemních kalendářích s motivy přírody od fotografa Václava Sojky, QEP.
Podobně jako v uplynulých letech, také letos podpořila projekt Návrat lososů částkou 20.000,- Kč, což odpovídá počtu 925 malých "půlročků", kteří na podzim vyplují do Kamenice a připravuje se návrh širší spolupráce mezi oběma subjekty. V roce 2015 firma podpořila projekt rovněž částkou 20.000,- Kč.

www.hpdecin.cz


Hotel Adria Praha

- první čtyřhvězdičkový hotel v Praze vlastnící Ekoznačku EU „Květina“ je provozován v souladu s ochranou přírody a životního prostředí. Na té se podílí jak jeho zaměstnanci, tak v případě zájmu i sami hosté. V roce 2013 se stal hotel Adria Praha partnerem projektu Návrat lososů, umožňuje svým hostům přispět na lososy díky sbírkové pokladničce umístěné v recepci hotelu na Václavském náměstí. Díky tomu v roce 2016 bylo možné na sbírkový účet převést částku 6 852,- Kč.

www.hoteladria.cz

Facebook