Návrat lososů

Není to dávno, co lososi běžně obývali české řeky

Člověk intenzivním lovem, stavbami vodních děl a znečišťováním tyto původní obyvatele vyhubil. Nyní lososi dostávají druhou šanci. Díky adoptivním rodičům.

Chci vědět více

Čeští lososi ve virtuálních vodách

Praha, 2. dubna 2012 - Už na podzim minulého roku se mohl každý, kdo adoptoval malou rybku pomocí DMS, zúčastnit vypouštění lososů do řeky Kamenice v Českém Švýcarsku. Už několik týdnů si mohou adoptivní rodiče vytvořit vlastního virtuálního lososa pomocí facebookové aplikace na stránce projektu.

Ten, kdo podpoří návrat lososů odesláním DMS, obdrží v odpovědi unikátní kód, který mu umožní vytvořit si vlastního virtuálního lososa. Toho může pojmenovat, zvolit mu pohlaví a po zadání kódu zaslaném ve zpětné SMS vybírat i mezi řadou doplňků. 

„Jedná se o další krok, kterým chceme do projektu zapojit veřejnost, a také jistou formu odměny v hravé podobě všem, kdo na Návrat lososů přispívají,“ říká Pavel Benda, ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko. „Věříme, že prostředí sociálních sítí nám pomůže získat další příznivce i drobné donátory programu,“ dodává.      

Aplikace funguje v rámci facebookové stránky Návratu lososů na adrese www.facebook.com/navratlososu. Kreativní návrh aplikace zpracovala agentura PR klinika, která se na reintrodukčním programu Návrat lososů dlouhodobě podílí spolu s hlavním partnerem projektu, norskou značkou King Oscar.

 

Facebook