Návrat lososů

Není to dávno, co lososi běžně obývali české řeky

Člověk intenzivním lovem, stavbami vodních děl a znečišťováním tyto původní obyvatele vyhubil. Nyní lososi dostávají druhou šanci. Díky adoptivním rodičům.

Chci vědět více

Vypouštění lososů do podzimní Kamenice

V pondělí 19. října 2015 přibližně v 10.00 hodin bude zahájeno vypouštění malých lososů do řeky Kamenice. Zveme všechny adoptivní rodiče i další příznivce lososů k Dolskému mlýnu, kde se také letošní vypouštění uskuteční. Cesta do srdce Národního parku České Švýcarsko začne u odbočky u Starého mlýna v Jetřichovicích, kde si pytle s rybami převezmeme. Odtud pojedeme dále k Dolskému mlýnu, kde proběhne vypouštění. Celá akce probíhá v souladu s myšlenkou návratu druhů do divoké přírody. Její účastníci mají jedinečnou šanci pohroužit se do sebe samých v okamžiku, kdy jim ledová voda řeky Kamenice omýlá kotníky v holínkách a oni zcela intuitivně volí místa, kde může jimi vypuštěný losos najít nejjistější útočiště. Ukončení akce předpokládáme zhruba ve 12.00 hodin.

Po celou dobu bude prostor pro odpovědi zasvědcených odborníků z Národního parku na rozličné otázk. Prostor kolem řeky Kamenice je výjimečně fotogenický a každý účastník má možnost tento zážitek zdokumentovat.

Doporučujeme s sebou vzít vedle dětí také holínky, kbelík a naběračku, ať můžete lososy sami vypustit na jejich životní pouť.

 

Facebook